Informacje

 • Wszystkie kilometry: 140902.30 km
 • Km w terenie: 2452.65 km (1.74%)
 • Czas na rowerze: 299d 11h 26m
 • Prędkość średnia: 19.56 km/h
 • Więcej informacji.
baton rowerowy bikestats.pl ... i w latach poprzednich

AD 2023 button stats 
bikestats.pl

AD 2022 button stats 
bikestats.pl

AD 2021 button stats 
bikestats.pl

AD 2020 button stats 
bikestats.pl

AD 2019 button stats 
bikestats.pl

AD 2018 button stats 
bikestats.pl

AD 2017 button stats 

bikestats.pl

AD 2016 button stats 

bikestats.pl

AD 2015 button stats 

bikestats.pl                   AD 2014 button stats 

bikestats.pl                   AD 2013 button stats 

bikestats.pl                   AD 2012 button stats 

bikestats.pl                  AD 2011 GminobraniePogoda na rower

Pogoda Warszawa

Moje rowery

Szukaj

Znajomi

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy yurek55.bikestats.pl

Archiwum

Linki

Wpisy archiwalne w miesiącu

Luty, 2014

Dystans całkowity:559.62 km (w terenie 2.00 km; 0.36%)
Czas w ruchu:32:31
Średnia prędkość:17.21 km/h
Liczba aktywności:15
Średnio na aktywność:37.31 km i 2h 10m
Więcej statystyk
Środa, 26 lutego 2014

4. Basen

Jakoś się dziś nie składało pojeździć, więc postanowiłem popływać. Pomimo ferii i bezpłatnego wstępu na pływalnię dla młodzieży szkolnej z Ochoty, tłoku nie było. Na swoim torze mijałem się tylko z jednym pływakiem. Czas słaby, bo...zawodnik słaby...

Free Image Hosting at www.ImageShack.us
 • DST 1.50km
 • Czas 00:46
 • VAVG 1.96km/h
 • Sprzęt Wheeler
 • Aktywność Jazda na rowerze
Wtorek, 25 lutego 2014 Kategoria <50, kurierowo

Poszukiwań dzień drugi.

Ponieważ wczoraj w sklepach rowerowych nie znalazłem lampki z pasującym mocowaniem, spisałem sobie kilka adresów z allegro, gdzie widziałem na zdjęciach, że mogę coś dopasować. Taki objazd po Warszawie uznałem za dobrą okazję do dalszych testów zdrowotnych, bo wczorajszy wypadł wielce obiecująco, ale był za krótki, by uznać go za w pełni wiarygodny. Po dzisiejszej wycieczce mogę już w pełni odpowiedzialnie powiedzieć, że potłuczenie nie jest dolegliwe na tyle, by przeszkadzało w jeździe; noga, bark i łokieć bolą przy dotykaniu, nie przy pedałowaniu. Bardziej przeszkadzał w jeździe dokuczliwy, zimny i silny wiatr. 
Objazd zacząłem od Smoczej, gdzie odebrałem kolejny zakup dla naszej Julci i stamtąd pojechałem na Grochów, a właściwie Gocławek. Obstawiałem, że w sklepie na Biskupiej, najpewniej dostanę to, czego potrzebuję. Kupowałem już tam kiedyś liczniki bezprzewodowe i widziałem asortyment; typowe mydło i powidło z dalekiego Wschodu. Na miejscu przymierzyłem mocowanie od jednego z kompletów  i uznałem, że po małym podpiłowaniu będzie pasować. Za 10 złotych zyskałem oświetlenie na przód i tył i tym samym,  mam już na składzie trzy lampki przednie i trzy tylne w różnym stopniu kompletacji. Nie licząc tych zamontowanych do roweru, od przybytku głowa nie boli - jak to mówią...

A jeśli chodzi o zdjęcia, to choć wydaje się to niemożliwe, tego żołnierza widziałem dziś pierwszy raz. Wiem, ja też tego nie rozumiem, on stoi w tym miejscu już 51 lat!  Zaprawdę, prawdą jest - rowerem widzisz więcej.

Żołnierz I Dywizji im. Tadeusza Kościuszki
Żołnierz I Armii Wojska Polskiego © yurek55
I żeby zostać w klimacie pomników...

Ksiądz Ignacy Skorupka przed Św. Florianem na Pradze
Ksiądz Ignacy Skorupka przed Św. Florianem na Pradze © yurek55

Zginął w wojnie z bolszewikami
Zginął w wojnie z bolszewikami © yurek55
Zdjęć z Mostu Siekierkowskiego jest na blogu kilkanaście ale jak przejeżdżam Wisłę, to nie mogę się powstrzymać. Taki wewnętrzny przymus.

Manhattan nadwiślański
Manhattan nadwiślański © yurek55

Wisła, kierunek północny
Wisła, kierunek północny © yurek55
I na koniec prawdziwie wiosenna niespodzianka, Veturillo wraca na ulice Warszawy!  Tu, ulica Banacha, nie wiem jak jest na innych stacjach.
Pierwszy zwiastun wiosny?!
Pierwszy zwiastun wiosny?! © yurek55
 • DST 44.77km
 • Czas 02:26
 • VAVG 18.40km/h
 • Temperatura 7.0°C
 • Sprzęt Wheeler
 • Aktywność Jazda na rowerze
Poniedziałek, 24 lutego 2014 Kategoria całe NIC

Przejazd próbny.

Z dużą obawą, a właściwie lepszym określeniem będzie, "z duszą na ramieniu", wsiadałem dziś na rower. Oczekiwałem i obawiałem się bólu, ale znowu prawdziwe okazało się powiedzenie - "strach ma wielkie oczy". Samo kręcenie pedałami było praktycznie  bezbolesne, gorsze było znoszenie roweru po schodach i wsiadanie. Oczywiście już wczoraj poprawiłem jak umiałem przedni hamulec i dziś chciałem też sprawdzić, czy kręci się przednie koło. Drugim powodem, (no dobrze, pretekstem), do tego "heroicznego" czynu, było  poszukiwanie mocowania tylnej lampki, co się połamało w sobotę przy upadku. A właściwie to całej lampki, z której da się mocowanie wykorzystać. Mam dwa sklepy rowerowe w najbliższej okolicy, trzeci Decathlon, więc postanowiłem spróbować. Lampki nie dostałem, ale przekonałem się, że jeżdżenie nie boli, rower nie wymaga interwencji mechanika i blokady psychicznej przed jazdą też nie mam. Potrącenie nauczyło mnie większej jeszcze ostrożności i nieufności do innych użytkowników. Dzięki komentarzom pod wpisem i na podrozerowerowe.info wiele się dowiedziałem, poczytałem o Waszych przygodach na drodze i wiem, że rowerzysta na drodze musi przyjąć taktykę zwierzyny łownej - i to bez okresu ochronnego - żeby przetrwać. Smutna to konstatacja, ale tylko dzięki takiej postawie, nie podzielimy losu wymarłych gatunków takich jak: tury, wilki workowate, czy ptaki dodo...
A już najbardziej osłabił mnie tekst podrzucony przez rmikke i waxmunda, przeczytajcie sami dlaczego kierowcy nas nie widzą

Niechcący wyłączyłem endo przy Hali Banacha, stąd niedomknięta pętla i różnica we wskazaniach

 • DST 6.76km
 • Czas 00:26
 • VAVG 15.60km/h
 • Temperatura 8.0°C
 • Sprzęt Wheeler
 • Aktywność Jazda na rowerze
Sobota, 22 lutego 2014 Kategoria <50

Wypadek? Nie, to kolizja...

Na rondzie w Wieruchowie pani jadąca Nissanem Juke od strony Babic, nie zauważyła rowerzysty i wjechała na rondo. Rowerzysta na szczęście nie jechał szybko, kierująca pojazdem też, skończyło się na potrąceniu, wywrotce, stłuczonym łokciu, udzie i kolanie z boku. Noga boli, łokieć boli, wieczorem pewnie będzie gorzej, ale to tylko potłuczenie. Stąd w tytule kolizja, bo wypadek jest wtedy, gdy są ofiary, lub uszkodzenie zdrowia, na czas dłuższy niż 7 dni. Straty w sprzęcie, to zablokowane przednie koło, urwana lampka tylna, zarysowane drzwi od strony kierowcy w Nissanie. Muszę przyznać, że kierująca zachowała się bardzo przyzwoicie, a i inni kierowcy mijający mnie siedzącego na rondzie i widząc przewrócony rower, pytali w czym pomóc i czy dzwonić po pogotowie. Pani była w głębokim szoku i poczuciu winy, roztrzęsiona i płacząca i to w końcu ja ją musiałem jakoś uspokajać, że nic mi nie jest i że będę żył. Jak już trochę posiedziałem, wstałem, zobaczyć czy mogę się poruszać i jak rower wygląda. Nie było najgorzej, ale do jazdy się nie bardzo nadawałem i rower też. Poprosiłem panią, która cały czas kajała się i przepraszała i pytała co może zrobić, żeby mnie do domu odwiozła i zwróciła za naprawę roweru. W samochodzie podliczyłem koszty naprawy i podałem jej kwotę 250 zł, a pani z własnej woli podniosła ją do 300. Podała też swój numer telefonu i nazwisko na wypadek gdyby okazało się za mało i gdybym się zdecydował na jakiś ekwiwalent za ból i inne straty.
A teraz trochę refleksji i garść spostrzeżeń na temat zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. Ja sam miałem z dzisiejszym, trzy kolizje i za każdym razem wyjeżdżający z podporządkowanej samochód wymuszał pierwszeństwo, bo kierowca MNIE NIE WIDZIAŁ! Nie jeżdżę szybko, nie ubieram się na szaro/czarno, widoczność zawsze była doskonała, kierowcy byli trzeźwi - co z nimi jest do chuja! Waxmund miał to samo, Katana, żeby pierwsze z brzegu przykłady znajomych z ostatnich miesięcy podać. Czy za kierownicą sami Stevie Wonderzy jeżdżą?! Czy rowerzyści są przezroczyści?! (zrymowało mi się) Czy jest jakaś gra miejska z dużą pulą w wygranej pod nazwą  "potrąć rowerzystę"?! Nie umiem tego pojąć, sam jeżdżę samochodem i tym bardziej tego nie rozumiem - i nie zrozumiem. A zresztą, szkoda gadać. Dobrze, że tak się skończyło, a nie gorzej.
PS. Endo w samochodzie wyłączyłem, stąd taki ślad dziwny i Vmax 64,9km/h
 • DST 14.72km
 • Czas 00:45
 • VAVG 19.63km/h
 • Temperatura 9.0°C
 • Sprzęt Wheeler
 • Aktywność Jazda na rowerze
Poniedziałek, 17 lutego 2014

3. Basen

Ponieważ wcześnie wróciłem z wycieczki rowerowej, uznałem, że dla rozluźnienia mięśni pójdę sobie popływać. Pomimo ferii i środka dnia, w wodzie nie było ciasno.
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
 • DST 1.50km
 • Czas 00:43
 • VAVG 2.09km/h
 • Temperatura 29.0°C
 • Aktywność Pływanie
Poniedziałek, 17 lutego 2014 Kategoria <50, kurierowo

Pomieszanie z poplątaniem.

Tak nazwałem dzisiejszy wpis, bo nie ma on jednej myśli przewodniej, a wszystko przez zdjęcia, których nacykałem za dużo, bez żadnego ładu i składu. Napiszę tylko na początku, że pojechałem odebrać zakupy na Marysin Wawerski i pod tym kątem zaplanowałem trasę.
Pierwsza grupa, to zima, kra i lód

Most Siekierkowski
Most Siekierkowski © yurek55
Most Poniatowskiego
Most Poniatowskiego © yurek55
Jeziorko Kamionkowskie
Jeziorko Kamionkowskie © yurek55
Druga, to kapliczki i Praga
Kapliczka na Zabranieckiej
Kapliczka na Zabranieckiej © yurek55
"Na pamiatkę jubileuszu obchodzonego w dniu 8 grudnia 1904 roku 50 letniego Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny R.P 1905"  Ten niezbyt gramatycznie poprawny napis, nawiązuje do ogłoszenia 8 grudnia 1854 r. przez Papieża Piusa IX, dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
Kapliczka na Zabkowskiej 12
Kapliczka na Zabkowskiej 12 © yurek55 O Mario niepokalanie poczęta módl się za nami 1 VIII 1943 rok
Typowe praskie podwórko
Typowe praskie podwórko © yurek55
Praga, zaplecze ul. Targowej
Praga, zaplecze ul. Targowej © yurek55
Domy w głębi Targowej
Domy w głębi Targowej © yurek55
Podwórko na Pradze
Podwórko na Pradze © yurek55
Muzeum Pragi
Muzeum Pragi © yurek55
Muzeum warszawskiej Pragi według stanu na październik ubiegłego roku wyglądało bardziej "prasko". Myślałem, że przynajmniej zostawią budynek nieotynkowany, byłby bardziej autentyczny.

Trzecia grupa zdjęć, to fotki "ciekawostki"

Zakopane?, nie Anin
Zakopane?, nie Anin © yurek55
Sielanka na Kajki
Sielanka na Kajki © yurek55
Ulica Niemodlińska w Aninie
Ulica Niemodlińska w Aninie © yurek55
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno"
Księdzu - Poecie Janowi Twardowskiemu który w tym domu w latach 2000 - 2005 uczył nas kochać Boga i ludzi - aninianie 2006r

A tu już SAMO ZŁO! Oczywiście według ekologów, zielonych (w tym "Zielonego Mazowsza", oczywiście też) i innych eko-terrorystów. W 2015 roku jak będą tę spalarnię rozbudowywać, znowu będą mogli się przykuwać łańcuchami.  Tu monitorowanych i wyświetlanych na tablicy jest 9 substancji emitowanych do atmosfery i jakoś nie widziałem ekologów sprawdzających na bieżąco, czy ta spalarnia, to druga Fukushima, albo Czarnobyl. Jestem pewien, że każda kotłownia osiedlowa, zakładowa czy inna, emituje więcej zanieczyszczeń. Ale nie jest "nośna medialnie"

Spalarnia odpadów na Targówku
Spalarnia odpadów na Targówku © yurek55

I na koniec
Kościół w Marysinie Wawerskim
Kościół w Marysinie Wawerskim © yurek55

Kościół Matki Bożej Królowej Korony Polskiej ul. Kościuszkowców
Kościół Matki Bożej Królowej Korony Polskiej ul. Kościuszkowców © yurek55
Ażurowa wieża kościelna
Ażurowa wieża kościelna © yurek55
 • DST 49.41km
 • Czas 02:43
 • VAVG 18.19km/h
 • Temperatura 9.0°C
 • Sprzęt Wheeler
 • Aktywność Jazda na rowerze
Sobota, 15 lutego 2014 Kategoria Sobotnio, 50-100

Po Warszawie, po przemyśle...

Do ulicy Szeligowskiej, gdzie właściwie zaczynają się przedmieścia Warszawy mam 7,5 kilometra. To bardzo dobry kierunek do zaczynania wycieczek, odkryty niedawno, ale już wielokrotnie przetestowany. Można wybrać wariant daleki, pozamiejski do Leszna, czy nawet do Kampinosu i powrót od północy, albo krótszy, miejski do Starych Babic i powrót od zachodu. Jest też mnóstwo wariantów pośrednich; można jechać do Izabelina, Truskawia, Mariewa - wybór tras jest, do wyboru do koloru.
A co do mojej dzisiejszej wycieczki, to - jak widać z mapy - zastosowałem wariant skrócony.
Na lekkim zakolu Wisły, gdzieś na wysokości Lasku Bielańskiego, taki oto zaskakujący widok. Lodowe tafle poukładane przez nurt rzeki na brzegu.

Brzeg wiślany
Brzeg wiślany © yurek55

Zator lodowy
Zator lodowy © yurek55

Lód przy praskim brzegu Wisły
Lód przy praskim brzegu Wisły © yurek55

Stare Miasto - widok z Mostu Śląsko-Dąbrowskiego
Stare Miasto - widok z Mostu Śląsko-Dąbrowskiego © yurek55

Przejeżdżając koło Fabryki Samochodów Osobowych i widząc postępy w wyburzaniu kolejnych obiektów, ze smutkiem pomyślałem o polityce przemysłowej naszego kraju. Ale skoro już pierwszy minister przemysłu z lat 90., Tadeusz Syryjczyk, uważał, że najlepszą polityką przemysłową jest jej brak... To wyznaczyło kierunek następnym rządom. A przecież gospodarka oparta na usługach to mit. Biedna i zacofana przedwojenna Polska zbudowała COP i Gdynię, żeby przywołać pierwsze z brzegu przykładu, a co zbudowała nam III Rzeczpospolita? Co to za kraj bez przemysłu opartego na własnej myśli technicznej?, jakiś Bantustan, czarna Afryka normalnie... Tylko kolonizatorzy nie przywożą perkalu i paciorków, ale inne wyroby ze swoich fabryk.

Kolejna wyburzona hala FSO
Kolejna wyburzona hala FSO © yurek55
Została część biurowa, ale też niedługo. Szkoda gadać...

Szyb windowy na Trasie W -Z
Szyb windowy na Trasie W -Z © yurek55

 • DST 50.53km
 • Czas 03:31
 • VAVG 14.37km/h
 • Temperatura 7.0°C
 • Sprzęt Wheeler
 • Aktywność Jazda na rowerze
Piątek, 14 lutego 2014 Kategoria Naprawy, Piaseczno/Ursynów

Kręcenie w sprawach różnych

Nazwałem tak dzisiejszy wpis, bo roweru użyłem jako środka transportu, załatwiając sprawy, które trzeba było załatwić. Zacząłem od LuxMedu i ku memu zaskoczeniu, mieli już dla mnie ten papier, który potrzebowałem. Wiedziałem więc, że dziś pojadę dostarczyć go we właściwe miejsce, ale pierwszym etapem podróży pozostawało Piaseczno. Musiałem oddać pożyczone ubrania, które w środę uratowały mnie od hipotermii i przy okazji zawieźć kilka innych rzeczy. Jazda z wyładowanym plecakiem dała mi się nieco we znaki, ale to tylko 20 kilometrów, więc dało się wytrzymać. Ale za to droga powrotna przebiegła rewelacyjnie, było mi wreszcie lekko na plecach i nie jechałem w zimowej kurtce, tylko w swojej letniej wiatrówce. Potem pojechałem na Plac Bankowy załatwić kolejną sprawę, a następnie na poprawkę do warsztatu Pana Ceranki. Linka od przerzutki stanęła w pancerzu i trzeba było wymieniać jeszcze raz. A potem jak wiatr pomknąłem do domu i uznałem, że Hipek ma rację jeżdżąc Kasprzaka, a nie Dźwigową. Tak szybko jak dziś jeszcze tego odcinaka nie przejechałem, nawet chwilami miałem 27 na liczniku.

Dobry dzień; ważne sprawy załatwione i rower znów sprawny, śmiga pomiędzy samochodami  aż  miło.


 • DST 63.88km
 • Czas 03:13
 • VAVG 19.86km/h
 • Temperatura 5.0°C
 • Sprzęt Wheeler
 • Aktywność Jazda na rowerze
Środa, 12 lutego 2014 Kategoria > 100, kurierowo, Piaseczno/Ursynów

Druga stówa! "...i trudno było jak cholera, lecz nie padłem..."

Wprawdzie Alosza Awdiejew w całkiem innym kontekście użył tytułowej frazy, ale ona (pomijając kontekst) pasuje jak ulał do opisu mojej dzisiejszej wycieczki. Wystarczy, że napiszę, że moja kurtka to jest cienka wiatrówka, a nie przeciwdeszczowa, miałem pod nią tylko koszulkę i w tym stroju W DESZCZU, jechałem do Góry Kalwarii drogą krajową nr 50. Następnie, na portierni Domu Pomocy Społecznej (dziękuję Panu Ochroniarzowi) założyłem podkoszulkę z plecaka, ogrzałem się chwilę przy kaloryferze i znów w deszczu dotarłem do Piaseczna. Jak dotarłem do córki, suche miałem tylko majtki na tyłku. Tam na szczęście mogłem odpocząć, ogrzać się, wysuszyć, coś zjeść i przebrać w suche i ciepłe rzeczy i podładowałem telefon, bo padł. Miałem nawet propozycję, żeby wziąć samochód, rower zapakować do bagażnika i komfortowo pojechać do domu. Ale nie skorzystałem.

Wisła w porannej mgiełce
Wisła w porannej mgiełce © yurek55

Rzeka Świder
Rzeka Świder © yurek55

Świdermajer od frontu
Świdermajer od frontu © yurek55

...i od kuchni
...i od kuchni © yurek55

Magistrat Miasta Otwocka
Magistrat Miasta Otwocka© yurek55  nie - Urząd Miasta

Upamiętnienie dywersji na torach
Upamiętnienie dywersji na torach © yurek55
"Żołnierzom ruchu oporu którzy w latach okupacji hitlerowskiej w Polsce w walce o polsdkie szyny na trasie OItwock-Pogorzel-Pilawa niszczyli transporty z wojskiem i sprzętem wroga, Społeczeństwo pow. otwockiego.
Pamięci żołnierzy Armii Krajowej uczestniczących w akcjach dywersyjnych na niemieckie transporty wojskowe na linii kolejowej Otwock - Celestynów"

Pod spodem wykaz akcji Kedywu, daty i pod czyim dowództwem.

Pamięci zabitych przez Niemców mieszkańców Celestynowa
Pamięci zabitych przez Niemców mieszkańców Celestynowa © yurek55
W 1946 roku gdy postawiono ten pomnik, to Niemcy zabijali Polaków - nie naziści, nie faszyści, nie hitlerowcy. Po prostu Niemcy.

Fantazja nazewnictwa nie zna granic
Fantazja nazewnictwa nie zna granic © yurek55
To ostatnie zdjęcie, deszczyk dopiero zaczynał kropić, potem już była tylko walka o przetrwanie.
Dodałem gminę Celestynów
 • DST 118.00km
 • Czas 06:25
 • VAVG 18.39km/h
 • Temperatura 3.0°C
 • Sprzęt Wheeler
 • Aktywność Jazda na rowerze
Wtorek, 11 lutego 2014

Problemy nawigacyjne

Mam w telefonie aplikację "Mapy" i postanowiłem dziś wypróbować jak działa darmowa nawigacja od Google. Okazją do wyjazdu było odebranie, zakupionego od miłej pani z Pruszkowa, nosidełka dla Julki. Nawigację włączyłem po dojechaniu do Pruszkowa i kierując się głosem w słuchawkach... zacząłem kręcić się jak g.... w przerębli. Przy dojeździe do ronda pan kazał skręcić łagodnie w prawo, skręciłem przed rondem - i to był błąd. Ale komunikat był nieprecyzyjny, bo powinien kazać zjechać z ronda pierwszym zjazdem. Tak mi to pokręciło w głowie, że w pewnym momencie straciłem całkiem orientację w terenie i - co gorsze - uznałem, że nawigacja jest niewiarygodna. Znów się zatrzymałem, popatrzyłem kolejny raz na mapę w telefonie i uznałem, że na coś muszę postawić. Postawiłem na komunikaty w słuchawkach i po raz kolejny znalazłem się na feralnym rondzie. Tym razem wjechałem na nie, "skręciłem łagodnie w prawo" i po dziesięciu minutach byłem u celu. Aha, w trakcie tych nerwowych manipulacji przy  telefonie, jakoś przypadkiem wyłączyłem endo, potem włączyłem - w rezultacie są dwie mapy.
A ponieważ ostatnio słabo było u mnie ze zdjęciami, dziś zatrzymałem się kilka razy i coś tam sfotografowałem. Pierwszy uwagę moją przykuł spory budynek w Pruszkowie z napisem "do sprzedania", nie mam pojęcia co tam było kiedyś.

Budynek w Pruszkowie
Budynek w Pruszkowie © yurek55
Po dojechaniu do "gierkówki", znalazłem kolejny wdzięczny obiekt. W Nadarzynie nadal straszy kultowy obiekt z epoki PRL-u, w którym kręcono nawet jeden z odcinków, też kultowego serialu "07 zgłoś się".

Zajazd Nadarzyński - ruina
Zajazd Nadarzyński - ruina © yurek55

Przy CH "Maximus" skręciłem w prawo i zaraz w lewo, by przejechać się ulubioną drogą leśną. 

Droga, skrót leśny do Sękocina
Droga, skrót leśny do Sękocina © yurek55

Las tną
Las tną © yurek55

W lesie donośnie słychać warczenie pił mechanicznych, takich sągów drzewa jest kilkanaście. Od razu mi się przypomniał Władysław Hańcza w "Chłopach", wołający: - „- Narodzie chrześcijański, Polaki sprawiedliwe, gospodarze a komorniki! Krzywda się nam wszystkim stała, krzywda równa, jakiej ni ścierpieć, ni podarować! Dwór las nasz tnie, dwór nikomu z naszych roboty nie dawał, dwór cięgiem na nas nastaje i do zaguby wiedzie!... Bo i nie spamiętać mi tych krzywd, tych fantowań, tych szkód, a utrapień, jakie cały naród ponosi! Podawalim do sądu - co mu kto zrobi! Jeździlim ze skargą - na darmo. Ale miarka się przebrała, tnie nasz bór! Pozwolim to, na to, co?”
Ale Boryny nie było, nie wzywał do obrony lasu, więc i ja pojechałem dalej... A dalej, wiadomo.

Leśniczówka z zewnątrz gotowa
Leśniczówka z zewnątrz gotowa © yurek55

Droga koło niedoszłego Eko-Sękocina
Droga koło niedoszłego Eko-Sękocina © yurek55

W drodze do domu zajechałem na chwilę do LuxMedu, a wcześniej z wiaduktu na Cybernetyki uwieczniłem to miejsce. Wiadomo jak długo się utrzyma?

Enklawa działkowa
Enklawa działkowa © yurek55

Po powrocie zabrałem rower do piwnicy i zafundowałem mu mycie napędu i przerzutek - reszta poczeka do wiosny.

Mycie benzyną bezołowiową
Mycie benzyną bezołowiową © yurek55

Łańcuch już w kąpieli benzynowej
Łańcuch już w kąpieli benzynowej © yurek55

Podsumowanie:
Wycieczka udana, pomimo, że deszczyk klika razy mnie pokropił i z navi miałem małe problemy. Kałuże omijałem jadąc daleko od krawężnika, a facetowi co mnie strąbił, pokazałem faka. Myślałem, że jak zobaczy w lusterku, to się zatrzyma i wtedy byśmy sobie wyjaśnili pojęcie równoprawnych uczestników ruchu. Nie zatrzymał się. Ubranie dobrałem odpowiednie, nie zmarzłem, nie spociłem się, nie przemokłem, tempo niezłe, czyli wszystko OK. • DST 61.00km
 • Czas 02:57
 • VAVG 20.68km/h
 • Sprzęt Wheeler
 • Aktywność Jazda na rowerze

Blogi rowerowe na www.bikestats.pl