Informacje

 • Wszystkie kilometry: 140902.30 km
 • Km w terenie: 2452.65 km (1.74%)
 • Czas na rowerze: 299d 11h 26m
 • Prędkość średnia: 19.56 km/h
 • Więcej informacji.
baton rowerowy bikestats.pl ... i w latach poprzednich

AD 2023 button stats 
bikestats.pl

AD 2022 button stats 
bikestats.pl

AD 2021 button stats 
bikestats.pl

AD 2020 button stats 
bikestats.pl

AD 2019 button stats 
bikestats.pl

AD 2018 button stats 
bikestats.pl

AD 2017 button stats 

bikestats.pl

AD 2016 button stats 

bikestats.pl

AD 2015 button stats 

bikestats.pl                   AD 2014 button stats 

bikestats.pl                   AD 2013 button stats 

bikestats.pl                   AD 2012 button stats 

bikestats.pl                  AD 2011 GminobraniePogoda na rower

Pogoda Warszawa

Moje rowery

Szukaj

Znajomi

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy yurek55.bikestats.pl

Archiwum

Linki

Wpisy archiwalne w miesiącu

Marzec, 2015

Dystans całkowity:912.19 km (w terenie 16.00 km; 1.75%)
Czas w ruchu:44:59
Średnia prędkość:20.28 km/h
Maksymalna prędkość:45.80 km/h
Liczba aktywności:18
Średnio na aktywność:50.68 km i 2h 29m
Więcej statystyk
Niedziela, 29 marca 2015 Kategoria <50, przed śniadaniem

Po bezdrożach Trasy AK

Dziś postanowiłem przejechać się po po mieście, przypomnieć sobie jak Warszawa wygląda. Przy okazji, ponieważ mój nowy licznik zapamiętuje maksymalną prędkość, chciałem zobaczyć ile wykręcę na Agrykoli. Udało mi sie rozpędzić do 45.8km/h, czyli tyle, ile większość jeżdżących osiąga na płaskim. Po przejechaniu na drugą stronę Wisły sprawdziłem, co dzieje sie na Moście Łazienkowskim. Jak widać nie dzieje się nic. Most Łazienkowski
Most Łazienkowski © yurek55

Ale na Pragę już metro dojeżdża. Metro przy Dworcu Wileńskim
Metro przy Dworcu Wileńskim © yurek55 Jagielońska 55
Jagielońska 55 © yurek55

Czas mi się kończył i postanowiłem Mostem Grota wracać, a przy okazji sprawdzić, jak tam postępy przy pracach drogowych. Nie był to zbyt dobry pomysł, początek wprawdzie obiecujący, ale potem było już tylko gorzej. A ostatni kawałek do Broniewskiego, to nawet pod prąd musiałem jechać. Elektrociepłownia Żerań
Elektrociepłownia Żerań © yurek55 Most Grota
Most Grota © yurek55 Zakończenie drogi rowerowej
Zakończenie drogi rowerowej © yurek55 Wzdłuż Trasy Toruńskiej
Wzdłuż Trasy Toruńskiej © yurek55
A tu był ślad, że ktoś rower prowadził, to i ja poszedłem. Ale to był ślepy zaułek, niestety. Ślepy zaułek
Ślepy zaułek © yurek55

Dopiero od Broniewskiego mogłem normalnie jechać i jakoś zdążyłem na czas.  A na koniec endomondo mi się wyłączyło i ślad na mapie się nie zamknął.
 • DST 37.79km
 • Czas 01:59
 • VAVG 19.05km/h
 • VMAX 45.80km/h
 • Sprzęt Dar Losu
 • Aktywność Jazda na rowerze
Sobota, 28 marca 2015 Kategoria całe NIC

Do fryzjera

Miałem zamiar poranek spędzić inaczej, ale wyszło, jak wyszło. Obudziłem się zbyt wcześnie i uznałem, że to nieludzka pora na jeżdżenie. Wybrałem książkę. A potem pojechałem zrealizować to, co wczoraj się nie udało. I tyle na dziś.
 • DST 3.00km
 • Czas 00:10
 • VAVG 18.00km/h
 • Temperatura 11.0°C
 • Sprzęt Dar Losu
 • Aktywność Jazda na rowerze
Piątek, 27 marca 2015 Kategoria <50

Basen i dwie wycieczki, jedna deszczowa

Postanowiłem dziś najpierw popływać, a dopiero potem zrobić sobie jakąś krótką wycieczkę po mieście. Na basenie pomimo niezbyt sprzyjających warunków wykonałem założoną normę 60 długości i dopiero koło południa wyszedłem na rower. Zamierzałem się ostrzyc, ale w dwóch zakładach zostałem odprawiony z kwitkiem, a że byłem na Ursynowie to pomyślałem, że skoro mam więcej czasu, to wrócę przez Konstancin. Jednak gdy przypadkowo spojrzałem w niebo i zobaczyłem nadciągające czarne chmury natychmiast zmieniłem zdanie. Ubrany byłem całkiem jak w lato, krótki rękaw, krótkie spodnie i na 16 stopni to strój wystarczający, ale nie na deszcz! Wracałem do domu popędzany kroplami lekkiego deszczu i w ostatniej chwili zdążyłem do domu. Miałem szczęście tym razem, bo zaraz po deszczu ochłodziło się tak bardzo, że w tym stroju bym chyba zamarzł.
Drugi raz pojechałem po obiedzie, ale już ubrany stosownie do pogody. Kurtka przydała się bardzo, bo tym razem miałem mniej szczęścia i ostatnie piętnaście minut jechałem w strugach deszczu. Dobrze, że tylko tyle.

Druga wycieczka

 • DST 49.00km
 • Czas 02:24
 • VAVG 20.42km/h
 • Temperatura 6.0°C
 • Sprzęt Dar Losu
 • Aktywność Jazda na rowerze
Czwartek, 26 marca 2015 Kategoria <50, Piaseczno/Ursynów

Do Piaseczna i z powrotem

Stała trasa, w obie strony tą samą drogą przez wioski.
tam
i z powrotem
 • DST 42.24km
 • Czas 02:02
 • VAVG 20.77km/h
 • VMAX 32.90km/h
 • Sprzęt Dar Losu
 • Aktywność Jazda na rowerze
Środa, 25 marca 2015

Piękna pogoda, szybka seteczka. Piąta!

Jak tylko wstałem i spojrzałem za okno wiedziałem, że chcę dziś zrobić setkę i wiedziałem, że chcę pojechać nad Zalew Zegrzyński. Te krótkie tempówki do Piaseczna dwa razy dziennie, nie dają mi jednak wystarczającej satysfakcji. Ale nieoczekiwanie trudno było mi się zebrać: przeglądałem internet, sprawdzałem temperaturę i wiatr na różnych portalach, czekałem, w sumie sam nie wiem na co. Chyba jednak zastanawiałem się... jak się ubrać. Wiem, powód dość głupi, ale nie chciałem psuć sobie przyjemności przegrzaniem, albo przechłodzeniem i nie chciałem też obciążać się dodatkowymi ubraniami.
Tak więc w końcu wyruszyłem po jedenastej, a to dla mnie bardzo późna pora na realizację tak ambitnego zadania. Nie wyciągam średniej 30km/h, ani 25km/h i nawet nie zbliżam się do takich wartości, a czas wycieczki mam ograniczony. Na początek wybrałem kierunek zachodni, by przez Izabelin i Bielany dotrzeć do Mostu Marykury i przez Tarchomin dotrzeć do Jabłonny. Nie odważyłem się zjechać ze stromej skarpy, by zmieścić się w widocznej na zdjęciu furtce, sprowadziłem więc rower i tam właśnie zrobiłem swój pierwszy foto- i sikustop. Jechało mi się tak rewelacyjnie, szybko i bez zmęczenia, że zatrzymywanie się uznałem za zwykłą stratę czasu. Po wyjechaniu za bramę pałacowego parku zdecydowałem, że dziś nie pojadę drogą na Legionowo, tylko zaryzykowałem nieznaną drogę przez Chotomów. Zakładałem, że powinna doprowadzić mnie do Wieliszewa, a stamtąd droga do Nieporętu już prosta. Tak też się stało, ale na bardzo wielu odcinkach stał znak "stosowany na drogach o dużym natężeniu ruchu lub dużej dopuszczalnej prędkości stanowiących niebezpieczeństwo dla kierujących rowerami oraz tam, gdzie w pobliżu została wyznaczona droga dla rowerów oznaczona znakiem C-13".:) Trochę pod strachem, ale ignorowałem go bardzo konsekwentnie, bo szkoda mi było tej zawrotnej i rzadko osiągalnej prędkości, dochodzącej do 28km/h. Na krzywej kostce drogi dla rowerów, krzyżującej się z dziesiątkami wyjazdów, bym jej nie wykręcił na pewno. Spodziewałem się wprawdzie obtrąbiania przez kierowców, ale takie ryzyko byłem gotów ponieść. Interwencji policji nie brałem pod uwagę, by nie psuć sobie humoru. Ku memu zdziwieniu tylko jeden ambitny kierowca - nauczyciel przepisów, zatrąbił na mnie  i to już przy znaku "koniec drogi dla rowerów", przed skrzyżowaniem z drogą 61 na Augustów. Miał rejestrację WWL, co tłumaczy jego zachowanie. Wołomin - i wszystko jasne! Nad Zalewem Zegrzyńskim zrobiłem krótki postój w stałym miejscu przy pomoście, zjadłem batona, zrobiłem zdjęcia i czas było jechać dalej. Przedtem sprawdziłem przejechany dystans (65km) i uznałem, że muszę jechać przez Marki i Zielonkę na Rembertów. Wariant przez Nieporęt i Michałów do Białołęki nie gwarantował setki, a dokręcać w Warszawie nie miałem zamiaru. Nie jest ta droga zbyt przyjazna dla rowerzystów, bo od Marek kończy się szerokie pobocze, ale za to drogowcy zakończyli na niej już prace. Teraz nie wyprzedzimy rowerem, kilometrowych sznurów samochodów między Zielonką a Ząbkami. No chyba, że rano, bo rondo rzecz jasna blokuje ruch, ale o tej porze z kierunku "od Warszawy". Po dojechaniu do Marsa miałem jeszcze godzinę na dotarcie do domu. Okazało się to zupełnie wystarczające, choć jazda miejska jest z założenia wolniejsza. Jednak dzisiaj miałem tzw. "dzień konia" - wszystko mi się udawało: siły dopisywały, wiatr nie hamował za bardzo, zaplanowałem dobrą trasę i nigdzie nie błądziłem, zrealizowałem w 100% plan wytyczony przed wyjściem i dzięki temu wszystkiemu osiągnąłem wielce satysfakcjonującą średnią.

Droga z Tarchomina
Droga z Tarchomina © yurek55
Wąska furtka do pałacowego parku w Jabłonnie
Wąska furtka do pałacowego parku w Jabłonnie © yurek55
Alejka parkowa
Alejka parkowa © yurek55

Piaskują rury w Skrzeszewie, będzie rurociąg?
Piaskują rury w Skrzeszewie, będzie rurociąg? © yurek55

"Czy widzisz ten rząd białych krzyży" - Wieliszew © yurek55
Zdjęcie dla łabądków w Nieporęcie
Zdjęcie dla łabądków w Nieporęcie © yurek55
Autoportret z rowerem
Autoportret z rowerem © yurek55
Autoportret z zakazem skoków
Autoportret z zakazem skoków © yurek55
Tam daleko jest Warszawa
Tam daleko jest Warszawa © yurek55

 • DST 106.56km
 • Teren 5.00km
 • Czas 04:51
 • VAVG 21.97km/h
 • Sprzęt Dar Losu
 • Aktywność Jazda na rowerze
Wtorek, 24 marca 2015 Kategoria <50, Piaseczno/Ursynów

Krótka historyjka o zagubionym kluczu

Wczoraj.
Taka sytuacja. Zapinam rower pod sklepem, wchodzę, robię szybkie zakupy, wychodzę. Chcę odpiąć rower i nie mogę znaleźć klucza. Im dłużej szukam - tym bardziej go nie ma. Wracam na piechotę (na szczęście niedaleko), biorę jakiś cienki brzeszczot, wracam i zaczynam piłować. Po chwili brzeszczot pęka, jest trudniej, ale nie mam wyjścia - piłuję dalej. Po drugiej chwili pęka jeszcze raz, teraz do piłowania został mi ułomek długości paczki papierosów. Zaczynam rozumieć, co czują więźniowie próbujący przepiłować kraty przemyconą piłką. Tylko ja nie mam tyle czasu co oni. Ludzie przyglądają mi się uważnie, niektórzy pytają, czy to mój rower, tylko patrzeć, jak podjedzie policja. Co bardziej dociekliwym tłumaczę, że gdybym był złodziejem to zapewne miałbym lepszy sprzęt, niż połamany na kawałki brzeszczot. Końcówka linki jest najtrudniejsza do przecięcia, sił brakuje, ręka boli, a ostatnie druciki są najbardziej oporne, ale w końcu udaje się. Wsiadam na rower i odjeżdżam. Kurtyna.
........................................................
Dzisiaj.
Zdjęcia ze spaceru, nie z jazdy rowerem, ale chyba się liczą?

Koniec jazdy mistrza prostej
Koniec jazdy mistrza prostej © yurek55

Koty na Granicznej w Zalesiu
Koty na Granicznej w Zalesiu © yurek55

Towarzyszka spacerów
Towarzyszka spacerów © yurek55

w te... minus 1°C

...i wewte plus 14°C


 • DST 42.21km
 • Czas 02:02
 • VAVG 20.76km/h
 • Sprzęt Dar Losu
 • Aktywność Jazda na rowerze
Poniedziałek, 23 marca 2015 Kategoria <50, Piaseczno/Ursynów

Do Piaseczna i z powrotem

Nieoczekiwanie wypadł mi wyjazd do Piaseczna, ale że dziś wracałem wcześniej, jeszcze za dnia, więc wybrałem tę samą drogę co rano. Dzięki temu mogłem w Dawidach na koniki popatrzeć.

Korral nieopodal lotniska
Korral nieopodal lotniska © yurek55 Koń jaki jest, każdy widzi
Koń jaki jest, każdy widzi © yurek55 Końskie zaloty
Końskie zaloty © yurek55 Mały, włochaty i smutny
Mały, włochaty i smutny © yurek55
droga tam... minus 3°C

... i z powrotem plus 8°C


 • DST 42.88km
 • Czas 02:01
 • VAVG 21.26km/h
 • Sprzęt Dar Losu
 • Aktywność Jazda na rowerze
Sobota, 21 marca 2015 Kategoria <50, BAJABONGO!, Sobotnio

Baja-bongo, pitu-pitu...

Jak się nie chce jeździć, to nawet taka pogoda jak dziś, nie pomoże.

Uwaga drzewo! - (dotyczy rowerzystów)
Uwaga drzewo! - (dotyczy rowerzystów) © yurek55
Remont wiaduktu - kontynuacja
Remont wiaduktu - kontynuacja © yurek55
Plac bez Zamku
Plac bez Zamku © yurek55
Dziura po
Dziura po "Sezamie" © yurek55
„Tu zaszła zmiana w scenach mojego widzenia”
„Tu zaszła zmiana w scenach mojego widzenia” © yurek55
II linia metra
II linia metra "Świętokrzyska" © yurek55


 • DST 27.00km
 • Czas 01:25
 • VAVG 19.06km/h
 • VMAX 39.00km/h
 • Temperatura 14.0°C
 • Sprzęt Dar Losu
 • Aktywność Jazda na rowerze
Piątek, 20 marca 2015 Kategoria <50, ku pomocy, Piaseczno/Ursynów

Do Piaseczna i z powrotem

Powrót jeszcze za dnia, więc pojechałem przez Las Kabacki na Ursynów.

tam  -2°C

z powrotem 8°C
 • DST 44.00km
 • Czas 02:04
 • VAVG 21.29km/h
 • Sprzęt Dar Losu
 • Aktywność Jazda na rowerze
Środa, 18 marca 2015 Kategoria <50, ku pomocy, Piaseczno/Ursynów

Do Piaseczna i z powrotem

Dziś powrót najkrótszą drogą. Temperatura rano  2°C, wieczorem 8°C

tam

z powrotem
 • DST 38.77km
 • Czas 01:53
 • VAVG 20.59km/h
 • Sprzęt Dar Losu
 • Aktywność Jazda na rowerze

Blogi rowerowe na www.bikestats.pl