Informacje

  • Wszystkie kilometry: 146604.07 km
  • Km w terenie: 2657.65 km (1.81%)
  • Czas na rowerze: 312d 01h 48m
  • Prędkość średnia: 19.53 km/h
  • Więcej informacji.
baton rowerowy bikestats.pl ... i w latach poprzednich

AD 2023 button stats 
bikestats.pl

AD 2022 button stats 
bikestats.pl

AD 2021 button stats 
bikestats.pl

AD 2020 button stats 
bikestats.pl

AD 2019 button stats 
bikestats.pl

AD 2018 button stats 
bikestats.pl

AD 2017 button stats 

bikestats.pl

AD 2016 button stats 

bikestats.pl

AD 2015 button stats 

bikestats.pl                   AD 2014 button stats 

bikestats.pl                   AD 2013 button stats 

bikestats.pl                   AD 2012 button stats 

bikestats.pl                  AD 2011 Gminobranie



Pogoda na rower

Pogoda Warszawa

Moje rowery

Szukaj

Znajomi

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy yurek55.bikestats.pl

Archiwum

Linki

Wpisy archiwalne w miesiącu

Lipiec, 2015

Dystans całkowity:969.18 km (w terenie 11.00 km; 1.13%)
Czas w ruchu:47:35
Średnia prędkość:20.37 km/h
Maksymalna prędkość:44.20 km/h
Liczba aktywności:16
Średnio na aktywność:60.57 km i 2h 58m
Więcej statystyk
Piątek, 31 lipca 2015 Kategoria 50-100

Sprawdzanie licznika

Przywiozłem wczoraj samochodem na dachu rower z Ursynowa do małej naprawy, tylne koło było scentrowane i ocierało o klocek hamulcowy. Dzis pojechałem z nim do 2kółek na Alei Krakowskiej, a potem na jazdę próbną. Znowu znalazłem sie w rejonie nowych dróg i znowu jechałem na czuja, gdzie oczy prowadzą. W końcu z Michałowic dojechałem do Alej Jerozolimskich i do Ursusa gdzie odszukałem punkt z wodą oligoceńską, bo jakoś przed wyjazdem nie pomyślałem o napełnieniu bidonu. Powinna być jakaś apka na telefon z tymi wszystkimi studniami oligoceńskimi w Warszawie.
Studnia oligoceńska w Ursusie; Suchy Las róg Alei Bzów
Studnia oligoceńska w Ursusie; Suchy Las róg Alei Bzów © yurek55
Kawałek dalej minąłem lądowisko helikopterów...
Osiedlowe lądowisko w Ursusie
Osiedlowe lądowisko w Ursusie © yurek55
...i po niedługiej chwili już z widziałem charakterystyczną wieżę kościoła na Żbikowie
Wieże żbikowskiego kościoła
Wieża żbikowskiego kościoła © yurek55
Dalsza moja droga nadal prowadziła na zachód, bo chciałem dojechać do trasy zachodnich wiosek, by tam, na drodze z Pilaszkowa sprawdzić licznik w tym rowerze. No i stamtąd miała się wreszcie zacząć droga z wiatrem w plecy, na co już nie mogłem się doczekać. Ale każda mordęga ma swój koniec, tak i ja wreszcie dostałem premię za swój trud i na skrzydłach wiatru przyfrunąłem do domu. 
  
Cmentarz wojenny w Pilaszkowie
Cmentarz wojenny w Pilaszkowie © yurek55
  • DST 62.00km
  • Czas 02:54
  • VAVG 21.38km/h
  • VMAX 39.00km/h
  • Temperatura 19.0°C
  • Aktywność Jazda na rowerze
Środa, 29 lipca 2015 Kategoria 50-100, Piaseczno/Ursynów

Drogi w budowie

Od jakiegoś już czasu intrygowała mnie myśl, co też dzieje się w kwestii budowy, rozbudowy, przebudowy trasy katowickiej. Nie ma rzecz jasna nic atrakcyjnego w jeżdzie rowerem takimi drogami, ale chciałem po prostu zaspokoić swoją ciekawość. A że miałem do podlania kwiatki w Piasecznie, to uznałem, że to dobra okazja do sprawdzenia postępu prac. W Magdalence przy trasie do Krakowa powstaje rondo i mówiąc szczerze nie ogarniam tego drogowskazu na zdjęciu poniżej. Ponieważ jechałem do Nadarzyna, to nie wiem jak wyglądaja pozostałe kierunki z tego drogowskazu. Wystarczającym wyzwaniem, wymagającym uwagi i skupienia było pokonanie na rowerze tego ronda.
Rondo w Magdalence
Rondo w Magdalence © yurek55
Skrzyżowanie z trasa katowicką też w swym obecnym, niedokończonym kształcie, nie jest przyjazne dla rowerzystów. ale przynajmniej jest dwupoziomowe. Na estakadzie jakiś facet mnie strąbił, ale dogoniłem go po kilkudziesięciu metrach, bo musiał stanąć na dole. Nie podjął ze mna rozmowy, ani okna nawet nie uchylił, gdy tłumaczyłem mu niestosowność takich zachowań. Może się zastanowi następnym razem zanim naciśnie klakson.  Po wjechaniu na katowicką miałem poczatkowo bardzo dużo miejsca dla siebie, ale nie nie wszędzie tak było.
Miejscowość Wolica
Miejscowość Wolica © yurek55
Zwężenie drogi na trasie katowickiej
Zwężenie drogi na trasie katowickiej © yurek55
Tu raczej pasów zmieniać nie powinienem, pojechałem na Janki
Trasa S8
Trasa S8 © yurek55
W końcu droga wyprowadziła mnie w to miejsce...
Aleja Krakowska przed Jankami
Aleja Krakowska przed Jankami © yurek55
...a ja postanowiłem zgłębić jednak temat, co się stało z drogą Nadarzyn - Janki. Pojechałem do Janek i skręciłem na trasę katowicką, a tam okazało się, że nie ma przejazdu. Poniewaz jechałem rowerem udało mi sie dojechać do miejsca gdzie skręciłem w lewo, tak jak prowadziła droga. Okazało się, że jest możliwy przejazd prosto, który oczywiście przeoczyłem. Tabliczka obok koparki zezwala na dojazd do posesji.
Rozwidlenie - dojazd do posesji
Rozwidlenie - dojazd do posesji © yurek55
Teraz juz mogłem zawrócić i jechać do domu. Droga przez Raszyn nie była zakorkowana, co nie zdarzało się do tej pory nigdy. Widocznie ruch samochodowy od strony Katowic przejął oddany fragment obwodnicy, a ten od strony Krakowa nie powoduje az takiej totalnej blokady.
Vmax z wiatrem na wiadukcie nad torami przy stacji Rakowiec. W dzisiejszej podróży wiatr był moim sprzymierzeńcem, co ma też odzwierciedlenie w średniej.

  • DST 56.11km
  • Czas 02:33
  • VAVG 22.00km/h
  • VMAX 41.00km/h
  • Temperatura 24.0°C
  • Sprzęt Dar Losu
  • Aktywność Jazda na rowerze
Wtorek, 28 lipca 2015 Kategoria 50-100

Trochę słońce, trochę deszcz

Pretekstem do dzisiejszego wyjazdu było umówienie centrowania koła w sklepie 2kółka (nie mojego), a potem jazda na Bródno do sklepu. Przy okazji postanowiłem też zajrzeć na cmentarz, bo dawno nie byłem. W drodze złapał mnie krótkotrwały, acz rzęsisty deszcz z pogodnego nieba, który spokojnie przeczekałem pod drzewem. Niestety jadąc Agrykolą w dół rozwinąłem taką prędkość, że woda z pod kół przemoczyła mnie jak podczas największej ulewy. Dobrze, że ciepło dziś było.
Wieczorem pojechałem kupić uszczelkę do Dastoramy, ale zamiast jednej, musiałem kupić cały zestaw naprawczy, chyba z 8 różnych sztuk. Przy okazji złapał mnie drugi deszcz...
Stadion PGE Narodowy
Stadion PGE Narodowy © yurek55
Most Gdański z kręconych schodów
Most Gdański z kręconych schodów © yurek55

Druga połowa tęczy nie zmieściła mi się w kadrze. A szkoda, sięgała aż do ziemi.
Wieczorna pół-tęcza
Wieczorna pół-tęcza © yurek55




  • DST 51.54km
  • Czas 02:48
  • VAVG 18.41km/h
  • VMAX 44.20km/h
  • Temperatura 24.0°C
  • Sprzęt Dar Losu
  • Aktywność Jazda na rowerze
Poniedziałek, 27 lipca 2015 Kategoria 50-100

Śladem złotego błysku.

Jechałem parę tygodni temu samochodem na działkę i przed Pomiechówkiem coś mi z prawej błysnęło w słońcu. Ledwo zdążyłem odkręcić głowę i dostrzec w ostatniej chwili jakiś budynek o złotym dachu i kopule charakterystycznej dla cerkwi.  Nie pierwszy raz tamtędy jechałem, ale nigdy czegoś takiego nie widziałem. Pomyślałem sobie, że warto kiedyś pojechać rowerem i sprawdzić co to jest. Dziś więc pojechałem w tamtym kierunku z myślą, by przy okazji odwiedzić nasz dawny zakładowy Ośrodek Wczasowy w Pomiechówku. Zacząłem jazdę z Tarchomina - Nowodworów, bo tam najlepszemu z mechaników odstawiłem córki samochód, na wymianę klocków, oleju, filtrów i ogólny przegląd. Następnie z bagażnika wyjąłem rower i po niezadługim czasie i pokonaniu trzech niewielkich hopek na drodze 630, dojechałem do Nowego Dworu. Tym razem skręciłem do miasta, stąd brak fotki cygańskiej rezydencji przy miejskiej obwodnicy. W mieście trochę się pogubiłem, bo przez prace drogowe i objazdy zupełnie straciłem orientację, aż w końcu zapytałem kogoś i wreszcie dojechałem do mostu na Narwi. Przed Pomiechówkiem przypomniałem sobie, że chyba minąłem obiekt poszukiwań, ale zawracać mi się już nie chciało i dojechałem do naszego ośrodka nad Wkrą. Niewielki budynek wczasowy jest zasłonięty płachtą, część terenu zadbana, równo przystrzyżona trawka, reszta zarośnięta drzewami i chaszczami. Widać, że nowa właścicielka, pani Anna Korcz (tak, tak, aktorka), coś tam próbuje zrobić. Jest ładna plaża, są leżaki, kajaki, wiata z piwem i szybkim jedzeniem, leżaki. Powstał pawilon imprezowy i pawilon hotelowy, więc przyjęcia, szkolenia i integracje można tam śmiało organizować.
Ponieważ straciłem za wiele czasu, realizację pozostałej części planu przełożyłem na inny termin i postanowiłem wracać do domu. Tym razem udało mi się nie przeoczyć złotego budynku. Ku swemu wielkiemu zaskoczeniu dowiedziałem się, że to faktycznie cerkiew parafialna, Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego Św. Aleksandry w Stanisławowie. Dach jej zaczęli złocić dopiero w zeszłym roku, dlatego przedtem nie rzuciła mi się nigdy w oczy.
Reszta podróży to ciśnięcie pod wiatr do domu, z krótką przerwą w Czosnowie przy fontannie, na zmoczenie chustki i zjedzenie batona z ziarnami na ławeczce. Czasu znowu nie miałem zbyt wiele, tym bardziej, że chciałem odebrać coś ze sklepu przy Wilanowskiej, a to opóźniało mój powrót o dobre pół godziny.  Ale wszystko się udało i dobrze skończyło, zdążyłem na czas.  
Zdjęcia:

Coś błyszczy z dala
Coś błyszczy z dala © yurek55
Cerkiew parafialna w Stanisławowie
Cerkiew parafialna w Stanisławowie © yurek55
Cerkiew św. Aleksandry
Cerkiew św. Aleksandry © yurek55
Widok od tyłu
Widok od tyłu © yurek55
Pawilon imprezowy d. stołówka wczasowa
Pawilon imprezowy d. stołówka wczasowa © yurek55
Budynek wczasowy od tyłu
Budynek wczasowy od tyłu © yurek55
Rzeczna wyspa. Wkra
Rzeczna wyspa. Wkra © yurek55
Wkra w Pomiechówku
Wkra w Pomiechówku © yurek55
Wisła w Modlinie
Wisła w Modlinie © yurek55


  • DST 93.00km
  • Czas 04:48
  • VAVG 19.38km/h
  • VMAX 35.40km/h
  • Temperatura 20.0°C
  • Sprzęt Dar Losu
  • Aktywność Jazda na rowerze
Niedziela, 26 lipca 2015 Kategoria <50, przed śniadaniem

Aaaaby wesele wyprawić...

Dziś - w odróżnieniu od dnia wczorajszego - obudziłem się na tyle wcześnie, że mogłem przed śniadaniem udać się na niewielką przejażdżkę. Na dodatek zamiast 34°C, przyjemne 19°C, więc nic nie usprawiedliwiało wylegiwania się w łóżku. Tym razem zrezygnowałem ze stałej niedzielnej trasy przez zachodnie wioski, a wybrałem się sprawdzić, co zmieniło się po oddaniu obwodnicy Janek. Pokręciłem się więc wzdłuż niej, popatrzyłem z góry, ale i tak nie wiem gdzie się zaczyna, trzeba by to samochodem spenetrować. 
Ale za to zobaczyłem wreszcie perłę architektury środkowego Mazowsza, wymarzone miejsce przyjęć weselnych podwarszawskiej elity.
Hotel Wenecja
Hotel Wenecja © yurek55
Więcej zdjęć poniżej - klikasz na własną odpowiedzialność. :)
Dom weselny - Hotel Wenecja w Michałowicach
Jako odtrutkę po obejrzeniu tamtych zdjęć zamieszczam budynek projektu Szymona Zuga.  Wójt Raszyna Andrzej Zaręba skorzystał z hasła Prezydent Warszawy i też "zmienia Raszyn dla naszych mieszkańców". Z takim samym skutkiem, bo te płachty wiszą już od pięciu lat.
Austeria w Raszynie 1784-90
Austeria w Raszynie 1784-90 © yurek55
Zapomniany rower na ulicy Partyzantów w Grocholicach
Zapomniany rower na ulicy Partyzantów w Grocholicach © yurek55

Edit: Sześć tysięcy kilometrów pękło.
  • DST 32.16km
  • Czas 01:46
  • VAVG 18.20km/h
  • VMAX 38.60km/h
  • Temperatura 19.0°C
  • Sprzęt Dar Losu
  • Aktywność Jazda na rowerze
Piątek, 24 lipca 2015 Kategoria <50

Zagadka

Ostatnio w styczniu zdarzyły mi się tygodniowe przerwy w jeżdżeniu i aż do teraz się nie powtórzyły. Wakacje to jednak okres specyficzny i czasem rower musi zejść na plan drugi.  Dziś wreszcie znalazłem czas i zrobiłem sobie krótką przejażdżkę, po odbiór starego Panasonica Lumixa z naprawy i  na Taneczną do córki do pracy. Tam właśnie, z pewnym zaskoczeniem zauważyłem coś dziwnego, co dotyczy moich opon rowerowych. Nigdy jakoś szczególnie nie przyglądałem się tylnej oponie, przednia siłą rzeczy jest ciągle przed oczami, ale dziś dostrzegłem rażącą dysproporcję w zużyciu bieżnika. A przecież nie jestem młodzieńcem zafascynowanym driftem, hamowaniem z efektownym poślizgiem na zablokowanym kole, opona Schwalbe Marathon Plus ma raptem piętnaście tysięcy kilometrów, więc dlaczego jest taka łysa? 
Po powrocie do domu zamieniłem tył na przód i pojechałem na stację dopompować, stąd różnica w kilometrach z mapy i licznika.
Przednia i tylna opona mojego roweru
Przednia i tylna opona mojego roweru © yurek55
Nad Jeziorkiem Szczęśliwickim
Nad Jeziorkiem Szczęśliwickim © yurek55
  • DST 30.00km
  • Czas 01:35
  • VAVG 18.95km/h
  • VMAX 36.50km/h
  • Temperatura 28.0°C
  • Sprzęt Dar Losu
  • Aktywność Jazda na rowerze
Piątek, 17 lipca 2015 Kategoria <50

Po mieście

Nic wielkiego. Do dystransu z mapy doliczone poranne kilometry i wczorajsze wieczorne do przychodni.

  • DST 35.00km
  • Czas 01:42
  • VAVG 20.59km/h
  • VMAX 40.20km/h
  • Temperatura 25.0°C
  • Sprzęt Dar Losu
  • Aktywność Jazda na rowerze
Czwartek, 16 lipca 2015 Kategoria 50-100

Gassy i słomczyński cmentarz

Wczoraj przejeżdżałem koło przystani w Gassach i po raz pierwszy, nawet na chwilę się nie zatrzymalem. Dzis postanowiłem naprawić to niedopatrzenie i przy okazji odwiedzić wreszcie cmentarz w Słomczynie. Wybrałem trasę identyczną jak wczoraj, bo chciałem upewnić się co do odległości do przystani i sprawdzić nawigację głosową w Locusie. Okazało się, że jadąc Sobieskiego do Wilanowa i skręcając przed światłami w Powsinie w Przyczółkową i dalej przez Okrzeszyn i Obórki, mam z domu 26,5km czyli sporo bliżej niż wałem wiślanym i Wałem Zawadowskim. Dziś ten dystans zajął mi 1h i 6 min. Natomiast co do nawigacji, to jeszcze nie udało mi sie jej rozkminić - nadal nie chce ze mną gadać. W drodze do Gassów zatrzymałem sie na chwilkę zapytać o ciekawą i nieznaną mi zupelnie roślinność uprawną. Już wczoraj wpadła mi w oko, ale musiałem cisnąć, bo miałem daleko, dziś luźny przejazd, to sobie pogadałem z pracującym w polu właścicielem. Co ciekawe, jego sąsiadka z za płotu widząc naszą rozmowę, też wyszła i go pytała o tę roślinę. Mówiła, że często ją pytają rowerzyści, a ona nie wie co odpowiedzieć.
Facelia błękitna
Facelia błękitna © yurek55
Facelia - pszczeli raj
Facelia - pszczeli raj © yurek55
W Gassach tym razem zjechałem do przystani i zrobiłem krótki postój. Zapytałem też pana z promu, o celowość wożenia tej białej motorówki przycumowanej do burty. Tak jak przypuszczałem, to kwestia przepisów. W przypadku awarii promu, motorówką dopływa się do brzegu.
Jeszcze raz prom w Gassach
Jeszcze raz prom w Gassach © yurek55
Kolejny etap podróży, czyli cmentarz w Słomczynie znalazłem dopiero za drugim razem. Najpierw dość męczącym podjazdem do kościoła, (sądząc, że cmentarz musi być gdzieś koło niego), a potem znów na dół, bo okazało się, że trzeba przed podjazdem skręcić w prawo, w drogę oznaczoną jako "ślepa". Byłem jednak mocno nastawiony, by wreszcie zobaczyć miejsce wiecznego spoczynku właścicieli dóbr oborskich i Pałacu w Oborach. Kaplica jest na wprost bramy, dominuje nieco nad cmentarzem, ustawiono ją na sztucznym wzniesieniu, usypanym z ziemi wydobytej poniżej. Uzyskano w ten sposób wspaniały efekt, nawet po swej śmierci rodzina Potulickich, jako dziedzice tutejszych ziem, spoglądają na mieszkańców swych dawnych dóbr.
Kaplica Hrabiów Potulickich i Mielżyńskich
Kaplica Hrabiów Potulickich i Mielżyńskich © yurek55
Tablica po lewej: Kasper Hr. Grzymała Potulicki Dziedzic Obór
Tablica po prawej: Teresa z Hr. Mielżyńskich Hr. Grzymała Potulicka
Groby Hrabiów Drzymała Potulickich i Hrabiów Mielżyńskich
Groby Hrabiów Drzymała Potulickich i Hrabiów Mielżyńskich © yurek55
Inne stare nagrobki są interesujące z uwagi na inskrypcje nagrobne. Np. ten będący w renowacji krzyż nagrobny Bakońskich i Pomianowskich, ma fragment wiersza Słowackiego:
"Polsko ty moja! Gdy już nieprzytomni Będziemy - wspomnij Ty on nas! O! Wspomnij! Wszak myśmy z Twego zrobili nazwiska Pacierz, co płacze, tym razemi piorun, co błyska!"
Grób Pomianowskich i Bakońskich. Słomczyn
Grób Pomianowskich i Bakońskich. Słomczyn © yurek55
Albo ta na grobie Zygmunta Bełkowskiego z 1922 r.: "Śpij kochany w zimnym grobie Może się Polska przyśni Tobie!" 
Grób Zygmunta Bełkowskiego. Słomczyn
Grób Zygmunta Bełkowskiego. Słomczyn © yurek55
Nagrobek z kamieni. Słomczyn
Nagrobek z kamieni. Słomczyn © yurek55
Ten krzyż prafianie postawili "na podziękowanie Panu Bogu za ukończenie ogrodzenia cmentarza"
Krzyż dziękczynny z 1903 roku
Krzyż dziękczynny z 1913 roku © yurek55

Z cmentarza znowu pod górę i po chwili byłem już na drodze do Warszawy. Postanowiłem jednak odwiedzić córkę w Piasecznie i do domu dotrzeć drogami przez południowe wioski. A tu niemal pod domem niespodzianka! Na ulicy Dickensa wymalowali pasy dla rowerzystów.
Pasy dla rowerzystów ulica Dickensa na Ochocie
Pasy dla rowerzystów ulica Dickensa na Ochocie © yurek55
I to tyle na dziś.
  • DST 67.00km
  • Czas 03:00
  • VAVG 22.33km/h
  • VMAX 39.80km/h
  • Temperatura 29.0°C
  • Sprzęt Dar Losu
  • Aktywność Jazda na rowerze
Środa, 15 lipca 2015 Kategoria > 100

Jeszcze dwie gminy do kolekcji

Nie dawała mi spokoju gmina Osieck, niefortunnie pominięta podczas tej http://yurek55.bikestats.pl/1339641,Po-nowe-gminy-siedem.html wycieczki. Ale żeby nie jechać po tylko po nią, narysowałem sobie trasę zahaczającą jeszcze o Kołbiel. Za Osieckiem okazało się wprawdzie, że fragment prowadzi przez las i mazowieckie piachy, ale innych niespodzianek nie było. Do nawigowania ustawiłem sobie w Locusie narysowaną trasę jako widoczną i sprawdzałem co jakiś czas czu rejestrowany ślad pokrywa się z drogą na mapie. Mozna wprawdzie ustawić nawigację głosową po śladzie, ale jeszcze tej funkcji nie sprawdzałem. Po wyjechaniu z lasu, zaczął mi świtać pomysł powrotu pociągiem z Otwocka. Był tak kuszący, że już w Celestynowie zajechałem na stację, ale spóźniłem sie o 10 minut, a nastepny miał być za 50. Nie pozostało nic innego jak wracać na kołach. Powrotne kilometry były szczególnie trudne, nie ze względu na upał, zmęczenie, czy zniechęcenie, ale z prozaicznego, kolarskiego powodu jakim jest siodełko rowerowe. Niby zwykłe siodełko, a mnie sie niepodparcie kojarzyło z łożem, na którym torturowano zbója Madeja. Ale dałem radę.
Hangar na polowym lotnisku w Gassach
Hangar na polowym lotnisku w Gassach © yurek55
Więcej o tym miejscu i sylwetka właściciela tutaj 

Mogiła z czasu wojen napoeońskich. Bitwa pod Ostrówkiem 1809
Mogiła z czasu wojen napoeońskich. Bitwa pod Ostrówkiem 1809 © yurek55
Dla zainteresowanych przebiegiem bitwy 
Wisła z mostu w Górze La;warii
Wisła z mostu w Górze La;warii © yurek55
Legenda  głosi, że ludzie w jeden dzień ten kościół postawili
Przed kościołem w Warszawicach
Przed kościołem w Warszawicach © yurek55
Kościół modrzewiowy w Warszawicach 1736 rok
Kościół modrzewiowy w Warszawicach 1736 rok © yurek55
Kościół modrzewiowy w Warszawicach 1736 rok
Kościół modrzewiowy w Warszawicach 1736 rok © yurek55
Kościół modrzewiowy w Warszawicach 1736 rok
Kościół modrzewiowy w Warszawicach 1736 rok © yurek55
Osieck wzięty!
Osieck wzięty! © yurek55
Historia kościoła w Osiecku
Osieck garncarstwem słynny © yurek55
Kościół w Osiecku
Kościół w Osiecku © yurek55
Osieck z garncarstwa słynny
Historia kościołą w Osiecku © yurek55
Fotka z mostu być musi
Fotka z mostu być musi © yurek55

  • DST 127.00km
  • Teren 6.00km
  • Czas 06:08
  • VAVG 20.71km/h
  • VMAX 40.60km/h
  • Temperatura 29.0°C
  • Sprzęt Dar Losu
  • Aktywność Jazda na rowerze
Wtorek, 14 lipca 2015 Kategoria <50

Fryzjerka, dentystka i Bazar Banacha

Obie panie, które się dziś mną zajmowały, były niezwykle miłe i rozmowne. O ile podczas strzyżenia można rozmawiać, to już na fotelu dentystycznym, z rozdziawioną buzią, tylko "aha" i "e" wchodzi w grę. Ale pani Agnieszce zupelnie to nie przeszkadza, sama wystarcza za dwoje, albo i troje rozmówców. Co nie przeszkadza rzecz jasna, że jest doskonałą dentystką. Przejazdy dzisiejsze nie zostały zarejestrowane, bo endomondo mi się zbuntowało. Włączałem "start", zaczynało zapisywać i a po kilkudziesięciu sekundach zatrzymywało się i zapisywało. Po sprawdzeniu okazało się, że mam trzy odcinki po kilkadziesiąt metrów. Dlatego ostatni fragment zarejestrowałem przy użyciu Navime, a co do endo, to chyba całkiem zrezygnuję z tej apki i wywalę ją z telefonu. Tymczasem na Ochocie przepychnki w sprawie "Zieleniaka" trwają już trzy lata. W 2012 roku kupcy z bazaru Banacha demontowali metalowe "szczęki" i betonowe ławy. W ich miejsce władze Warszawy zobowiązały się do wybudowania hali targowej na miarę XXI wieku. Tymczasem - postawili nowe betonowe ławy i metalowe szczęki w nowej hali, której koszt budowy sięga 19 mln złotych. Pani HG-W jak zawsze wystawiła wszystkich do wiatru i teraz i kupcy i nawety władze Ochoty - co ciekawe, też z PO - tworzą wspólny front przeciw władzom Warszawy. Nic to rzecz jasna nie da, bo co im można zrobić? Pamiętacie "Misia"? Tu jest tak samo: 


Bazar Banacha
Bazar Banacha © yurek55
Zieleniak na Ochocie
Zieleniak na Ochocie © yurek55


  • DST 25.67km
  • Czas 01:22
  • VAVG 18.78km/h
  • VMAX 29.90km/h
  • Temperatura 22.0°C
  • Sprzęt Dar Losu
  • Aktywność Jazda na rowerze

Blogi rowerowe na www.bikestats.pl